Spolupracujeme

dag/mar

Mé jméno je Dagmar Kinkalová Paťhová a nejčastěji se za svítání probouzím na nejzápadnějším místě v malé zemi kdesi uprostřed Evropy. Fotografuji více než 10 let a měla jsem to velké štěstí dokumentovat téměř 60 svatebních dní.

Odjakživa mám neutuchající potřebu vynášet na světlo vše, co je lidskému oku skryto. Teprve až na světle dostává vše svou konkrétní podobu a význam. Fascinuje mě nezměrná hloubka lidské existence a hledám způsoby, jak jí promítnout do své práce.

Fotografování je pro mě především vnitřním důvěrným rozhovorem, který vedeme sami se sebou a s lidmi kolem sebe a je způsobem, jak sdílet své životy s ostatními.

Mým cílem je vytvořit fotografie, které budou schopny bez jakékoliv pomoci mluvit o všem otevřeně a pravdivě. Chci, aby dokázaly znovu  a znovu vyprávět o smíchu, radosti, strachu, slzách, lásce, laskavosti i bolesti – bez nadsázky a cenzury, ale s humorem a nadhledem.

Proto pracuji nenápadně a snažím se splynout s okolím. Nevynucuji si žádné pózy ani se nesnažím aranžovat smyšlené scény. Nechávám situacím volný průběh, tak aby mohly být na prvním místě beze zbytku prožity a až pak dokumentovány. Vnímám fotografii jako projekt, na kterém nepracuji sama, ale společně s vámi – lidmi, které fotím. Je proto nezbytné, abyste se cítili uvolněně a v bezpečí a já (v každé situaci) usilovala o zachování důvěrné atmosféry.

http://www.dagmar.life/cz/svatbyi